Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela zwykła, dnia 14 czerwca 2020 r.

  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Jezusowi Eucharystycznemu oddajemy cześć podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o g. 17. Na te nabożeństwa i Msze wieczorne zapraszamy szczególnie dzieci komunijne przeżywające białe tygodnie. W ostatni dzień oktawy w czwartek nabożeństwo zakończymy procesją teoforyczną wokół kościoła, a po Mszy św. będzie błogosławieństwa kwiatów i ziół oraz błogosławieństwo dzieci.
  2. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także dzień modlitwy do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o g. 7 i 17. Przed wieczorną Msza św. – nabożeństwo ku czci Bożego Serca. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W sobotę obchodzić będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  4. Służbę liturgiczną – w tym nowych kandydatów spośród dzieci po I Komunii św. – zapraszamy na spotkanie w salce na probostwie w sobotę o g. 9,30, a scholę dziecięcą w sobotę o g. 10,30.
  5. W zakrystii lub w kancelarii parafialnej rodzice obecnych uczniów kl. II będą mogli zapisywać się na pierwsze indywidualne spotkanie rozpoczynające przygotowanie do przyszłorocznej I Komunii św.
  6. Tegoroczna uroczystość Bierzmowania została przeniesiona na 29 czerwca.
  7. Uczniowie klas VII będą mieć spotkanie rozpoczynające przygotowanie do przyszłorocznego Bierzmowania w najbliższy piątek po Mszy św.
  8. Pielgrzymka autokarowa do sanktuariów Warmii i Mazur planowana na 22-24 czerwca zostaje odwołana. Osoby zapisane mogą zgłaszać się po odbiór zaliczki w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci komunijnych oraz mieszkańców ul. Morcinka 22. W tym tygodniu (piątek ok. g. 18,30) zapraszamy do sprzątania ostatnią grupę rodziców dzieci komunijnych oraz mieszkańców ul. Morcinka 23.
  10. Dziękujemy za dziś składane ofiary na potrzeby bieżące parafii. W przyszłą niedzielę kolektę na potrzeby inwestycyjne (prace remontowe w domu spotkań i na probostwie) zbiorą członkowie rad parafialnych.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa