Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Ofiarowanie Pańskie, dnia 2 lutego 2020 r.

Dzisiejsze święto to także Dzień Życia Konsekrowanego – modlimy się za osoby oddające swe życie Bogu przez złożenie ślubów zakonnych, prosimy o nowe powołania do życia zakonnego, a zakony kontemplacyjne wspieramy też ofiarą materialną.

 1. Przy wyjściu z kościoła – prasa katolicka. Zapraszamy dziś na nieszpory maryjne o g. 16.
 2. W poniedziałek wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, którego wstawiennictwa od wieków wierni wzywają w chorobach, szczególnie gardła. Błogosławieństwa św. Błażeja będziemy udzielać w niedzielę po wieczornej Mszy św., w poniedziałek po obu Mszach św. i we wtorek po Mszy św. o uzdrowienia. We wtorek o g. 19 zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
 1. W środę wspominamy św. Agatę, której wstawiennictwa wzywamy w zagrożeniach ognia i innych nieszczęść grożących naszym domom. Po Mszy św. będziemy błogosławić chleb, sól i wodę św. Agaty.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź św. dla dzieci kl. IV, VIII i młodzieży – w piątek o g. 16, dla klas V – VII – w czwartek o g. 16. W czwartek po Mszy o g. 17 – spotkanie dla rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną w piątek o g. 17, po tej Mszy – spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania. Dla dorosłych Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. Zapraszamy też na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek, do modlitwy za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania w czwartek, do oddania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek.
 1. W sobotę 8 lutego wyjeżdżamy na wraz z dziećmi – gorliwymi uczestnikami rorat na wycieczkę do Wadowic, miejsca urodzenia św. Jana Pawła II. Wyjazd będzie o g. 8,20 z parkingu przy b. Tesco. Prosimy dziś po Mszy św. o potwierdzenie wyjazdu.
 1. Zaproszenia:
  - kurs „Nowe Życie” w dniach 27-29 marca w naszej parafii (informacje na plakatach, zapisy w zakrystii i na stronie internetowej)
  - 3-dniowa pielgrzymka do sanktuariów Mazur i Warmii w dniach 22-24 czerwca (szczegóły na plakacie, zapisy z wpłatą zaliczki - w zakrystii);
 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Górny Bór 3. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Górny Bór 4. Dziękujemy za ofiary dziś składane na zakony kontemplacyjne.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa