Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna

dnia 29 kwietnia 2018 r.

 1. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o g. 16.
 2. Spotkania formacyjne: we wtorek o g. 19 – spotkanie formacyjne wspólnoty św. Bogurodzicy.
 3. W poniedziałek po Mszy św. o g. 12 z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Pielgrzymów, szczególnie tych z naszej parafii obejmujemy naszą modlitwą.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  *we wtorek 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, w tym dniu modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, pamiętamy także o tych, którzy tej pracy zostali pozbawieni. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św., po Mszy św. będzie błogosławieństwo dla szukających pracy. Przed wieczorną Mszą św. o g. 17 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe. Na uczczenie w tych nabożeństwach śpiewem i modlitwą Matki Najświętszej w tym najpiękniejszym miesiącu Jej poświęconym - zapraszamy codziennie przed wieczorną Mszą św. – w tygodniu o g. 17, w niedzielę i święta o g. 16,00;
  *w czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski; Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym, zapraszamy do licznego udziału i modlitwy zawierzenia naszej Ojczyzny, wszystkich rodaków i emigracje polską przez ręce Matki naszego Króla i naszego narodu. Przypominamy też o obowiązku patriotycznym wywieszenia od 2 maja flagi państwowej. Na popołudniową Mszę św. zapraszamy maturzystów, a po Mszy św. zapraszamy na spotkanie na probostwie. W tym dniu parafia w Pogórzu obchodzi swój odpust parafialny;
  * w piątek – wspomnienie św. Floriana męczennika, patrona hutników i strażaków; w tym dniu ks. bp Roman Pindel udziela dyspensy dotyczącej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  * w tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; zapraszamy do odnowienia życia sakramentalnego; dzieci i młodzież zapraszamy do Spowiedzi św. w piątek od g. 15,30. O g. 17 wspólna Msza szkolna dla dzieci i młodzieży; w piątek także zapraszamy do udziału w adoracji całodziennej Najświętszego Sakramentu, w czwartek o g. 9,30 modlimy się o nowe powołania, w piątek i sobotę po rannych Mszach św. – nabożeństwa wynagradzające. W sobotę od g. 8 - odwiedziny chorych  posługa sakramentalną. Prosimy chorych zgłosić w zakrystii.
 2. Nasza parafia organizuje w dniach 11-12 czerwca dwudniową pielgrzymkę autokarową do sanktuariów: w Limanowej, Starym Sączu, Dębowcu k/Jasła i Czernej. Koszt ok. 170 zł. Zapraszamy. Zapisy w zakrystii z zaliczką 50 zł. Więcej szczegółów na plakacie.
 3. Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli. Bóg zapłać za  sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 30/1-40. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 30/41-70.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa