Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu, dnia 18 marca 2018 r.

           

  1. Dziś o g. 15,45 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy do licznego udziału.
  2. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Na Mszę św. zapraszamy w tym dniu szczególnie mężów, ojców rodzin i narzeczonych, którym patronuje św. Józef.
  3. W poniedziałek uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w Cieszynie, a w czwartek i w piątek w Bielsku będą brać udział w spotkaniu ewangelizacyjnym „Duchowa rEwolucja”; prowadzących i uczestników obejmujemy naszą modlitwą.
  4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci - w czwartek o g. 17, natomiast nie będzie w naszym kościele Drogi Krzyżowej w piątek (ani Mszy wieczornej). W tym dniu zapraszamy na skoczowską Drogę Krzyżową ulicami miasta na Kaplicówkę. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 17 w kościele św. Piotra i Pawła. Zapraszamy całe rodziny do licznego udziału. Uczestników tej modlitwy prosimy o przyniesienie ze sobą krzyży.
  5. Spotkania formacyjne: we wtorek o g. 19 spotkanie wspólnoty św. Bogurodzicy, w środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora; w czwartek po Mszy św. – spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z kl. III d i e.
  6. W piątek po powrocie ze skoczowskiej Drogi Krzyżowej – jak w poprzednich latach - zapraszamy chętnych – młodzież i dorosłych do pomocy w przygotowaniu palm na przyszłą niedzielę. Prosimy w miarę możliwości o przyniesienie potrzebnych do tego zielonych gałązek itp.
  7. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Przed każdą Mszą św. będziemy błogosławić gałązki palmowe, a uroczysta procesja z palmami wokół kościoła będzie 10 minut przed Mszą św. o g. 11,30. Szczególnie na tę Mszę św. zapraszamy dzieci z palmami. Gałązki palmowe wykonane w piątek przez naszych parafian będzie można nabyć też przed Mszą św. Dochód z tej sprzedaży będzie przeznaczony na zakup witraża.
    Niedziela Palmowa jest także obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży, która gromadzi się pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego w kościele katedralnym. W naszej diecezji początek liturgii o g. 13,30 przed kościołem św. Trójcy w Bielsku-Białej.

   W tym dniu przypada też 26 rocznica erygowania naszej diecezji. Modlimy się w tym dniu za nasz Kościół lokalny.

  1. Z racji Niedzieli Palmowej uroczystość Zwiastowania Pańskiego zostaje przeniesiona na poniedziałek po oktawie Wielkanocy – 9 kwietnia. Wtedy też będzie można włączyć się (lub kontynuować) w dzieło Adopcji Dziecka Poczętego.

Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli na paczki żywnościowe (2790 zł), za dzisiejsze ofiary na inwestycyjne potrzeby – na wykonanie i instalowanie witraża Jezusa Zmartwychwstałego. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę   na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 21. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 22.

 Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa