Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX Niedziela zwykła
dnia 29 października 2017 r.

Dziś na zakończenie Tygodnia Misyjnego swym świadectwem dzielą się z nami świeckie misjonarki wyjeżdżające na misje do Boliwii. Chcemy wspierać ich dzieło wiary modlitwą i ofiarą...

  1. Dziś na g. 15,45 zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym. połączonym z inscenizacją dzieci o objawieniach fatimskich. Zapraszam do licznego udziału w ostatnich nabożeństwach różańcowych w poniedziałek i wtorek, a od czwartku przed wieczorną Mszą św. będziemy odmawiać różaniec za zmarłych zalecanych.
  2. Spotkania formacyjne: w piątek Mszy św. młodzieżowej spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania z III kl. gimnazjum, w sobotę o g. 10,30 – dzieci ze scholi i oratorium. W przyszłą niedzielę o g. 18 – spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
  3. W tym tygodniu obchodzimy
    - w środę – uroczystość Wszystkich Świętych, jedno z największych świąt (jest to tzw. święto nakazane) w roku kościelnym, w którym wspominamy, czcimy i prosimy o wstawiennictwo naszych świętych patronów oraz wzbudzamy pragnienie ich naśladowania w drodze do zjednoczenia z Bogiem w wiecznej szczęśliwości. Msze św., w tym dniu w porządku niedzielnym, a po południu o g. 15 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych i procesję na cmentarz (można zabrać do pobłogosławienia znicze, które zaniesiemy na groby naszych bliskich);

- w czwartek – Dzień Zaduszny, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zapraszamy w tym do udziału we Mszy św. o g. 7, 9 i 17 (na Mszę wieczorną szczególnie zapraszamy krewnych osób zmarłych w ostatnim roku); zachęcamy do codziennej w dniach do 8 listopada modlitwy za zmarłych, ofiarowania w ich intencji Różańca, Komunii św., odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami i nawiedzając cmentarz
- w tym tygodniu przypadają też I czwartek, piątek i sobota miesiąca; zapraszamy do skorzystania z sakramentów świętych; już przed uroczystością Wszystkich Świętych w poniedziałek i wtorek będzie Spowiedź św. od g. 16, dzieci zapraszamy w czwartek o g. 16, młodzież w piątek od g. 16,30; Młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek o g. 18,30, natomiast dzieci na Mszę szkolną zapraszamy w następny czwartek 9 XI, i po tej Mszy św. będzie też spotkanie na rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.; odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w sobotę od g. 8 – proszę zgłosić chorych w zakrystii

  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. G. Bór 4/38-75, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. G. Bór 5/1-37. Bóg zapłać za ofiary (1618 zł) ub. niedzieli zebrane podczas kiermaszu misyjnego jako pomoc dla s. Kasi w Boliwii.
  2. Zaproszenia – w sobotę „męskie oblężenie Jasnej Góry”, spotkanie mężczyzn u stóp NMP Królowej Polski (szczegóły na plakacie); w przyszłą niedzielę w Oświęcimiu Brzezince Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów i gułagów, początek o g. 14 przy Bramie Śmierci.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa