XXVIII Niedziela zwykła, dnia 15 października 2017 r.

1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej (GN, MGN, Niedziela...
  2. Dziś na g. 16 zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym (dziś szczególnie modlić się będziemy za rodziny i rodziców, które straciły dziecko). W tygodniu nabożeństwa o g. 17.
  3. Spotkania formacyjne: We wtorek o g. 19 zapraszamy wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy na spotkanie modlitewno-formacyjne, w piątek na spotkanie po wieczornej Mszy św. zaprasza wspólnota młodzieżowa Effatha, w sobotę o g. 9,30 – liturgiczna służba ołtarza, o g. 10,30 – dzieci ze scholi i oratorium.

W tym obchodzimy m.in.: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę – święto św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek - wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w piątek – św. Jana Kantego jednego z patronów naszej diecezji.

Zaproszenia: - Ks. Piotr Pawlukiewicz – jeden z najbardziej znanych kaznodziejów i rekolekcjonistów w Polsce, we wtorek o godz. 19.00 wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice, katechezę o Bożym sądzie żywych i umarłych;
w środę, w święto św. Łukasza, patrona pracowników Służby Zdrowia. na godz. 18.00, do budynku kurii zapraszamy wszystkich lekarzy, farmaceutów, pielęgniarki, ratowników medycznych i wolontariuszy na spotkanie pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Gregera.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. G. Bór 3, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. G. Bór 4/1-37. Bóg zapłać za ofiary na inwestycyjne potrzeby parafii, za ofiary ub. niedzieli (1390 zł) na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Składamy też podziękowania za cały tegoroczny cykl czuwań fatimskich, za ich przygotowanie i głębokie przeżywanie, za prowadzenie rozważań, procesji.

Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego, w którym szczególnie modlitwą i ofiarą wspomagamy misjonarzy i dzieło misyjne na całym świecie. Po każdej Mszy św. dzieci z p. katechetką będą przeprowadzać kiermasz, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc misjonarce w Boliwii s. Katarzynie. Natomiast w następną niedzielę 29 października świadectwem swej misyjnej posługi podzielą się z nami misjonarki świeckie również pracujące w Boliwii. Od 20 do 30 października będzie przy parkingu kościelnym zostanie przeprowadzona zbiórka makulatury jako pomoc dla misji.

Apelujemy, by dziś przy wyjściu z kościoła włączyć się w akcję składania podpisów pod projektem ustawy chroniącej prawo do życia dzieci nienarodzonych. Potrzebne jest podanie adresu i nr pesel. (podpisy można też składać w zakrystii, gdzie projekt ustawy jest do wglądu)