Dziś (tj. 22.02.2015) odbyło się drugie spotkanie w ramach „Pustyni Wiary”. Temat przewidziany na ten wieczór uwielbienia to PRACA – GORLIWOŚĆ! Aby jeszcze bardziej pochylić się nad tym tematem w kontekście św. Jana Bosko wybraliśmy na dzisiejszy wieczór takie oto jego słowa: „Nie myślę nigdy o tym, że śmierć może zniweczyć moje plany, ponieważ każde zadanie wykonuję tak, jakby to było ostatnie w moim życiu. Pracuję jednak także tak, jakbym przed sobą jeszcze miał długie życie.”

Na początku została zawiązana wspólnota, abyśmy sobie uświadomili, że wszyscy w tej wspólnocie modlitwy spotykamy się razem przy Chrystusie, który pragnie nas umacniać. Następnie krótka szkoła śpiewu i konferencja, którą tym razem wygłosił ks. Damian Koryciński –jest on głównym przewodnikiem grupy 6 pielgrzymującej na Jasną Górę, tą samą którą prowadzi również ks. Marcin. A na co dzień jest wikariuszem w parafii w Cięcinie. Po konferencji, każdy uczestnik otrzymał chleb – symbol pracy rąk ludzkich. Każdy podjął refleksję nad swoją pracowitością i gorliwością. No i czas Adoracji Najświętszego Sakramentu, gdzie dziękowaliśmy za pracę i prosiliśmy o umocnienie i gorliwość dla nas. Na zakończenie przyjęliśmy Błogosławieństwo i odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Umocnieni Bożą łaską wracamy do swoich domów i zajęć z zapałem podejmując swoje obowiązki.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne dzieło uwielbienia Boga w osobie św. Jana Bosko. Dobrze, że jesteście i chcecie we wspólnocie gromadzić się na spotkaniu z Chrystusem. Wciąż liczymy na kolejnych uczestników, aby ta pustynia stawała się oazą, przy której wciąż będziemy doświadczać zdrojów płynącej łaski Bożej.

Serdeczne dzięki dla wszystkich zaangażowanych przy tym dziele.

Kolejna „Pustynia Wiary” już za miesiąc – 22.03.2015. Konferencje wówczas wygłosi ks. Piotr Kocur.

Już teraz serdecznie zapraszamy!

>> Zobacz zdjęcia <<