XXVIII Niedziela zwykła, dnia 15 października 2023 r.

1. Po raz 23 obchodzimy Dzień Papieski. Dziś do puszek zbierane są ofiary na fundusz stypendialny. Dziś także obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego – modlimy się za rodziców dotkniętych utratą dziecka.

2. Dziś na g. 16 zapraszamy do licznego udziału całe rodziny w nabożeństwie różańcowym.
    W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o g. 17. Zachęcamy do prowadzenia rozważań poszczególne grupy parafii wg proponowanego planu: dzieci w poniedziałki i czwartki, ADŚ we wtorek, wspólnota św. Bogurodzicy w środę i róże różańcowe w sobotę.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
    w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego; w środę św. Łukasza ewangelisty, patrona służby zdrowia; w czwartek – bł. Jerzego Popiełuszki;
    w piątek św. Jana Kantego, patrona naszej diecezji, w tym także z racji 3 piątku miesiąca modlimy się do Miłosierdzia Bożego – przed nabożeństwem różańcowym o g. 16,30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po wieczornej Mszy św. możliwość uczczenia relikwii św. Faustyny.
  2. Za tydzień w przedostatnią niedzielę października jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, jest to także początek Tygodnia Misyjnego; składka przeznaczona jest na cele misyjne.

5. Spotkania formacyjne:
    - we wtorek o g. 19 – spotkanie wspólnoty św. Bogurodzicy; w środę – w bibliotece po wieczornej Mszy św. spotkanie kół koronkowych; w sobotę zapraszamy o g. 9,30 – służbę liturgiczną, o g. 10,30 – scholę dziecięco-młodzieżową.
    w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 11,30 zapraszamy dzieci szczególnie przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami.

6. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na cele inwestycyjne parafii; dziękujemy mieszkańcom ul. Morcinka 15 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty; w przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 17.