XXIV Niedziela zwykła, dnia 17 września 2023 r.

1. Dziś na g. 16 zapraszamy do udziału w nieszporach. Dziś nie będzie czynna kawiarenka parafialna, do biblioteki parafialnej zapraszamy we wtorek po wieczornej Mszy św. Przy bocznym wyjściu – prasa katolicka.

1. Wyjazd na pielgrzymkę do Rychwałdu w środę o g. 8,30 z parkingu obok sklepu.
    3. Liturgiczne obchody tygodnia:
    - w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży i patrona Polski,
    - w środę – śś. męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy;
    - w czwartek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;
    - w sobotę – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny
  2. Spotkania formacyjne:
    - we poniedziałek po wieczornej Mszy św. – spotkanie służby liturgicznej;
    - we wtorek o g. 19 zapraszamy wspólnotę św. Bogurodzicy;
    - w środę po wieczornej Mszy św. – spotkanie Kół Koronkowych w bibliotece;
    na g. 19 zapraszamy na Mszę św. wspólnotę Matek w Modlitwie
    - w sobotę o g. 10 – spotkanie scholi dziecięco-młodzieżowej.
  3. W przyszłą niedzielę na Mszę o g. 11,30 zapraszamy dzieci z rodzicami, szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
  4. W przyszłą niedzielę koncertem uwielbienia w amfiteatrze w Żywcu rozpoczyna się Tydzień z Ewangelią w naszej diecezji pod hasłem „Daję Słowo”. Już dziś zapraszamy na wydarzenia w ramach tego Tygodnia, które będą miały miejsce w naszej parafii: we wtorek 26 września – wieczór uwielbienia oraz w sobotę 30 września – premiera sztuki teatralnej w wykonaniu dzieci naszej parafii pt. „Obecny. Jezus oczami bł. Carla Acutisa”.
  5. Od 1 do 6 października będziemy przeżywać rekolekcje - odnowienie misji świętych, które będzie głosił ks. Marek Krzyżkowski redemptorysta. Plan rekolekcji jest w gablotce; już dziś prosimy o zaplanowanie sobie czasu na uczestnictwo w tym świętym czasie.
  6. Dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia parafii naszej diecezji. Programu można słuchać przez odbiorniki radiowe oraz przez internet. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar, dlatego kwestę na rzecz rozgłośni polecamy ofiarności wszystkich wiernych.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 5; w kolejną sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 7. Dziękujemy za ofiary dziś składane na cele inwestycyjne parafii.