XVII Niedziela zwykła, dnia 30 lipca 2023 r.

1. Powierzamy dziś w modlitwie szczególnie młodzież pielgrzymującą na Światowe Dni Młodzieży i duchowe owoce tego wydarzenia rozpoczynającego się w najbliższą środę.

2. Dziś po każdej Mszy św. będziemy błogosławić pojazdy i kierowców; i jak co roku zachęcamy z tej okazji kierowców do wzięcia udziału w akcji MIVA Polska „1 gr. za 1 km bezpiecznej jazdy”, z której dochód przeznaczony jest na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
  3. Obchody liturgiczne tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli;
    we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego; w tym dniu rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji; modlimy się w tej intencji, zachęcamy do wpisywania swoich postanowień w Parafialnej Księdze Trzeźwości;
    w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, kapłana.

4. We wtorek wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Początek spotkania o g. 19, o g. 19,30 Msza św., a po niej adoracja i modlitwy wstawiennicze.
  1. W środę spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
  1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do odnowienia życia sakramentalnego przez Spowiedź św. (dla dzieci i młodzieży Spowiedź w piątek od g. 16, dla dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św.), przez udział nabożeństwach i we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. wynagradzającej, przez ofiarowanie swego czasu na adorowanie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie (adoracja w piątek całodzienna i od g. 20 całonocna – prosimy chętne osoby o zadeklarowanie godziny adoracji…). W sobotę zapraszamy czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo o g. 6,15 i na Mszę wynagradzającą.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu - rozpoczęcie pieszej diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę.
  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom ul. Górny Bór 4; w kolejną sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Górny Bór 5.