Wniebowstąpienie Pańskie, dnia 21 maja 2023 r.

1. Dziś druga grupa dzieci przeżywa uroczystość I Komunii św. Obejmujemy dzieci i ich rodziców naszą modlitwą.
  2. Dziś o g. 16, a w tygodniu o g. 17 zapraszamy do licznego udziału w maryjnych nabożeństwach majowych. Podczas nabożeństw odmawiamy też modlitwy nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Św. W poniedziałek podczas nabożeństwa dzieci po I Komunii św. będą dziękować za dar pełnego udziału w Eucharystii, a do piątku będzie trwał ich „biały tydzień”.
    We wtorek udajemy się z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami na pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę.
    Zbiórka na parkingu przy sklepie o g. 6,15.
  3. W poniedziałek przypada 28 rocznica pobytu Ojca św. Jana Pawła II w Skoczowie i innych miejscach naszej diecezji. W gablotce są plakaty zapraszające na Musica sacra - cykl spotkań i koncertów upamiętniających to wydarzenie.
    W środę przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych – jest to Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.
  4. W piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza – w tym dniu modlimy się za wszystkie matki z racji przypadającego ich święta.
  5. W sobotę o g. 10 w katedrze św. Mikołaja w Bielsku ks. Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Bogu w modlitwie.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Św. Zapraszamy jak co roku na czuwanie modlitewne w Wigilię tej uroczystości. Początek w sobotę o g. 19, zakończenie Mszą św. o g. 21,30.
    W niedzielę
    o g. 11,30 dzieci klas IV będą przeżywać uroczystość Rocznicy I Komunii św. Spowiedź św. dla tych dzieci w czwartek o g. 16, próba liturgii – w piątek po wieczornej Mszy św.
  7. W czwartek o g. 16,20 na nabożeństwo i Mszę św. zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za dekorację na dzisiejszą uroczystość rodzicom dzieci komunijnych; w sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 22.
  9. W sobotę o g. 15,30 na probostwie spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych pielgrzymką do Ziemi Świętej.
  10. NSZZ Solidarność przy Teksid w Skoczowie organizuje wyjazd na coroczną pielgrzymkę mężczyzn do Piekar Śląskich w przyszłą niedzielę. Są jeszcze wolne miejsca. Informacje i zapisy u p. Ryszarda Dziaska tel. 663 700 772.