Z czym kojarzy Ci się słowo OAZA?

Z miejscem na pustyni, w którym zmęczeni podróżni znajdują spokój, ostoję, wodę? Czy też z grupką młodych osób działającą przy parafii?
Jedno łączy się z drugim. Co piątek w salkach za zakrystią, po tygodniu wysiłku w szkole, zbiera się młodzież, aby razem modlić się, wychwalać Boga, wspólnie organizować sobie czas przez zabawę (pogodny wieczór), śpiew. To właśnie tutaj młodzież odnajduje miejsce swojego wytchnienia, zarówno fizycznego, jak i duchowego.

Naszą „wodą niezbędną do życia” jest Duch Święty. Jest również ostoją w trakcie spotkań w grupach, w czasie których dzielimy się przeżytym czasem i staramy się zgłębiać naszą wiarę.

Jesteśmy wspólnotą mającą jeden cel żyć Bogiem we współczesnym świecie i pokazywać młodym ludziom, że to jest naturalne.

Jeśli chcesz się dowiedzieć o nas więcej – zajrzyj na naszą stronę: www.oaza-skoczow.eu

Spotykamy się w każdy piątek, aby pogłębiać swoją wiarę, zdobywać wiedzę dotyczącą Boga, oraz aby dbać o więzi, jakie utworzyły się między nami, a Jezusem.

Startujemy o godzinie 17.00 spotykając się na Mszy świętej, gdzie pełnimy powierzone nam posługi.

Gdy jesteśmy umocnieni Eucharystią, spotkaniem z Bogiem, dzielimy się tą radością między sobą bawiąc się, śpiewając, rozmawiając. Nasz wspólny dzień kończymy modlitwą. Na zakończenie śpiewamy Apel Jasnogórski, który szczególnie nas jednoczy.

W pierwsze piątki miesiąca nasz plan rozpoczyna się Mszą młodzieżową o 18:30.

Zaś od maja do października każdego 13 dnia miesiąca o godz. 21.00 prowadzimy czuwanie Fatimskie.