Pierwsza Niedziela Adwentu, dnia 1 grudnia 2019 r.

1. Zapraszamy dziś na adwentowe nieszpory niedzielne.
  2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy szczególnie dzieci, ale też i dysponującą czasem młodzież i dorosłych na g. 6,50 do licznego udziału w roratach, które w tym roku przybliżą nam postać ks. kard. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.
  3. We wtorek wspominamy w liturgii św. Franciszka Ksawerego, w środę św. Barbarę – polecamy w tym dniu górników i ich rodziny, jest to też dzień modlitw za bezrobotnych; w piątek – św. Mikołaja. Kustosz sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu zaprasza naszych parafian na Mszę św. w czwartek o g. 17.
  4. We wtorek o g. 19 zapraszamy wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. W środę o g. 19,15 – Msza św. dla wspólnoty Matek w Modlitwie, w przyszła niedzielę o g. 18 – spotkanie Duszpasterskiej rady Parafialnej.
  5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej i prosimy o nowe powołania do służby Bożej, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi Panny. Zachęcamy w tych dniach do odnowienia życia sakramentalnego. Spowiedź św. dla uczniów kl. V, VI i VII będzie w czwartek o g. 16, dla kl. IV, VIII i młodzieży – w piątek o g. 16.
  6. W czwartek po wieczornej Mszy św. – spotkanie dla rodziców dzieci do I Komunii św.
  7. W piątek na g. 17 zapraszamy młodzież (i dzieci, które rano nie mogły być na roratach) na Mszę szkolną, po Mszy św. będzie spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.
  8. W sobotę rano na dzień skupienia zapraszamy członków róż różańcowych i wszystkich czcicieli Matki Bożej. Nie będzie Mszy o g. 7, natomiast nabożeństwo różańcowe rozpocznie się o g. 7,30, o 8,15 Msza św. roratnia, a o g. 9 dalsza część dnia skupienia w sali domu spotkań.
  9. W przyszłą niedzielę obchodzimy liturgiczną uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu modlitwą i ofiarą wspomagamy Kościół na Wschodzie. Na g. 9,30 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania, na g. 11,30 – dzieci, szczególnie przygotowujące się do I Komunii św. Po każdej Mszy św. przedstawicielka Apostolatu Maryjnego przybliży treści dotyczące Cudownego Medalika Niepokalanej oraz Apostolatu, a przy wyjściu z kościoła będzie można zaopatrzyć się w medaliki, obrazki i ulotki.
  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i dekorację adwentową i świąteczną mieszkańcom ul. Morcinka 22. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 23. Dziękujemy p. Agnieszce za wykonanie kolejnych nakładek na ławki. Ponawiamy apel o szanowanie ławek, szczególnie o niestawianie nóg na klęczniku (na ławkach zostały umieszczone naklejki z taką prośbą).
  11. Bóg zapłać w imieniu Sióstr Służebniczek oraz podopiecznych wraz z pracownikami DPS za hojne ofiary ub. niedzieli (5648,44 zł,) na prace remontowe ich domu.