X Niedziela zwykła

dnia 10 czerwca 2018 r.

1. Do końca sierpnia wieczorne Msze św. w niedziele i święta będą o g. 19.
  2. W czerwcu w niedzielę przed Mszą św. o g. 11,30, a w tygodniu na zakończenie adoracji o g. 17 odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. W poniedziałek o g. 6 spod parkingu byłego Tesco wyjeżdżamy na autokarową pielgrzymkę parafialną do sanktuariów w Limanowej, Starym Sączu, Dębowcu k. Jasła i Czernej.
  4. W środę zapraszamy do licznego udziału w czuwaniu fatimskim. Program czuwania: g. 17 – Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia; 18,30 – różaniec, (prowadzą róże różańcowe); 19,15 - różaniec (prowadzi wspólnota św. Bogurodzicy); 20,00 – Msza św. z procesją wokół kościoła, 21,00 – Apel Jasnogórski;
  5. Liturgiczne obchody tygodnia:
    - w poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby Apostoła, w środę – św. Antoniego z Padwy, w czwartek – św. Michała Kozala, w piątek – bł. Jolanty.
  6. Spotkania formacyjne: we wtorek – wspólnota św. Bogurodzicy zaprasza na spotkanie formacyjno-modlitewne, w piątek – spotkanie po wieczornej Mszy św. młodzieżowej wspólnoty Effatha, także w piątek o g. 18 – spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej, w sobotę o g. 10,30 spotkanie scholi i grupy dziecięcej przy oratorium.
  7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 11,30 będzie liturgia chrzcielna oraz błogosławieństwo dzieci w rocznicę chrztu. Nauka przed chrztem w sobotę o g. 18.
  8. W poniedziałek o g. 17,30-18,30 dyżur poradnictwa prawnego w salce naszego probostwa.
  9. W zakrystii są do odebrania deklaracje zgłoszenia kandydatów do Bierzmowania w przyszłym roku szkolnym, natomiast rodziców dzieci, które przyszłym roku szkolnym mają się przygotowywać do I Komunii św. prosimy o odebrania deklaracji w zakrystii, a wypełnioną deklarację prosimy o przyniesienie osobiście do kancelarii parafialnej.
  10. - W sobotę 23 czerwca po raz 18 z naszego miasta wyruszy piesza pielgrzymka na Jasna Górę. Zapisy codziennie po Mszy św. w Szpitaliku;
    - zapisy na diecezjalną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 6-11 sierpnia – m.in. w kościele św. Jerzego w Cieszynie oraz przez stronę internetową;
    - 23 czerwca w godz. 14-20,30 – Męskie Oblężenie Jasnej Góry, zachęcamy do różnych form pielgrzymowania na to spotkanie, zgłoszenia na oblezenie.mezczyzni.net
  11. Bóg zapłać za sprzątanie i kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańców ul. Morcinka 36. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie członkom wspólnot przyparafialnych.
  12. Bóg zapłać za dziś składane ofiary na potrzeby parafii, a po Mszy św. ofiarą do puszek będzie można wspomóc dzieło kolejnego Tygodnia z Panem Bogiem organizowanego dla naszych dzieci na początku wakacji. W przyszłą niedzielę kolekta zbierana przez członków rad parafialnych na cele inwestycyjne parafii.