OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI Niedziela zwykła, dnia 5 listopada 2017 r.

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej (przy wyjściu GN, MGN, Niedziela).
Dziś o g. 16 odmawiamy różaniec za zmarłych zalecanych. Zapraszamy do tej modlitwy także w tygodniu do środy o g. 17 przed wieczorną Mszą św. Zachęcamy też, by w tych dniach do 8 listopada okazywać miłość do swych bliskich zmarłych, zyskując za nich odpust zupełny (warunki: Spowiedź, Komunia św., modlitwy – Wierzę, Ojcze nasz, dowolna modlitwa w intencjach Ojca św., nawiedzenie kościoła lub cmentarza i modlitwa za zmarłych, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).
We wtorek zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Za-wiązanie wspólnoty i błogosławienie wody, oleju i soli o g. 19, o g. 19,30 – Msza św., adoracja i modlitwy wstawiennicze.
Spotkania formacyjne: w czwartek – Msza szkolna dla dzieci SP, a po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.; w piątek o g. 18 – spotkanie młodzieżowej wspólnoty Effatha
W sobotę przypada 11 dzień listopada – Narodowe Święto Niepodległości; w tym dniu zapraszamy do modlitwy za naszą Ojczyznę; w naszym kościele Msza św. w tej intencji o g. 8 (nie będzie w tym dniu Mszy św. o g. 7); obchody miejskie tego święta rozpoczną się o g. 10 nabożeństwem ekumenicznym w kościele ewangelickim. W przyszłą niedzielę modlimy się za Kościół prześladowany na Bli-skim Wschodzie, szczególnie w Syrii.
Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi w przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórkę na przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących. Polecamy tę ak-cję Waszej ofiarności.
Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. G. Bór 5/1-37, w tym tygodniu (w piątek – prosimy o ustalenie godziny) prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. G. Bór 5/38-75. Ekipa boliwijskich misjonarek składa serdeczne podziękowanie za dary zebrane w naszej parafii w ub. niedzielę na wsparcie misji w San Ramon