OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela zwykła
dnia 10 września 2017 r.

 

 

  1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej (także MGN i „Tęcza”).
  2. Msza popołudniowa o g. 16,30. Przed Mszą św. o g. 16 zapraszamy do udziału w nieszporach niedzielnych.
  3. Od poniedziałku w godzinach kancelaryjnych będzie można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.
  4. W środę kolejne czuwanie fatimskie, które w tym roku 100 rocznicy objawień w Fatimie obchodzimy pod hasłem „Zapalmy duchowy świecznik Matce Bożej”. Zapraszamy do modlitwy wg następującego programu: g. 17 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia; 18,00 – różaniec, (prowadzi wspólnota św. Bogurodzicy); 18,45 - różaniec (prowadzą róże różańcowe), 19,30 - rozważanie fatimskie (prowadzi ADŚ); 20,00 – Msza św. z procesją wokół kościoła, 21,00 – Apel Jasnogórski, modlitwa zawierzenia;
  5. Na spotkania formacyjne w salce zapraszają w tym tygodniu: w poniedziałek o g. 19 – wspólnota Zacheusz, we wtorek o g. 19 wspólnota św. Bogurodzicy, a w czwartek na Mszę św. z poświęceniem krzyżyków i spotkanie po Mszy św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z kl. III wraz z rodzicami, w piątek po wieczornej Mszy św. – zaprasza młodzieżowa wspólnota „Effatha”, w sobotę o g. 9,30 - liturgiczna służba ołtarza, o g. 10,30 – schola dziecięca i dzieci z oratorium.
  6. Liturgiczne obchody tygodnia: - we wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi (MB Piekarskiej), w czwartek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św., w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej; w środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
  7. W sobotę odbywać się będzie w Kalwarii Zebrzydowskiej pielgrzymka rodzin naszej diecezji, a w sobotę i niedzielę na Jasnej Górze – pielgrzymka ludzi pracy.
  8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 11,30 będziemy dziękować za tegoroczne żniwa. Serdeczne na tę parafialną dożynkową uroczystość zapraszamy i prosimy o włączenie się tak jak w ub. latach w godne przystrojenie ołtarza plonami ziemi oraz w zorganizowanie kiermaszu ciast (plony oraz ciasta można przynosić w sobotę przed południem – dochód będzie przeznaczony na dalsze wyposażenie kościoła). Podczas Mszy św. o g. 11,30 będzie też liturgia chrzcielna, nauka przed chrztem – w sobotę o g. 18 w kościele.
  9. Komisariat Policji w Skoczowie ponawia apel do kierowców o stosowanie się do oznakowania drogowego i o nieutrudniani dojazdu służbom ratunkowym.
  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz za ofiary na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 30, 36-70. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 32. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby bieżące parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na inwestycyjne potrzeby parafii (kontynuację przebudowy kaplicy na dom spotkań), po Mszy św. do puszek zbierane będą ofiary na radio diecezjalne.

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30; 16.30

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa