W dniach 6-11 sierpnia 2014 roku odbyła się XXIII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. W tym roku pod hasłem „WIERZĘ W SYNA BOŻEGO”. Jak co roku również z naszej parafii kilkoro parafian wyruszyło na rekolekcje w drodze. Część pielgrzymowała z Cieszyna wyruszając spod Kościoła św. Jerzego w Cieszynie a część rozpoczęła swoją wędrówkę z ks. Marcinem z Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie. W tym roku wspólnie z pielgrzymami z Hałcnowa rozpoczął wędrówkę bp Roman Pindel a 11 sierpnia powitał nas wszystkich tzn. pielgrzymów z Hałcnowa, Cieszyna, Andrychowa, Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia, na Jasnej Górze. W tym roku pogoda nie dała się we znaki jak w ubiegłym. Wszyscy nieśliśmy do naszej Matki w Częstochowie swoje radości i smutki, podziękowania za już otrzymane łaski jak też i prośby. Szliśmy zasłuchani w słowa głoszone przez naszych księży podczas konferencji oraz rozmodleni w codziennych Mszach, porannych Godzinkach, Aniele Pańskim, Różańcu oraz Koronce do Miłosierdzia Bożego a zwieńczeniem codziennego trudu był Apel Jasnogórski. Mimo zmęczenia wielu z nas miało jeszcze siłę na Pogodny Wieczorek, w czasie którego mieliśmy okazję wspólnie z naszymi księżmi przewodnikami zatańczyć tańce chrześcijańskie. Nie możemy się już doczekać 6 sierpnia 2015 roku kiedy to po raz XXIV wyruszymy na Rekolekcje w Drodze. Zachęcamy wszystkich do pójścia z nami.

>> Zobacz zdjęcia <<