Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu, dnia 24 marca 2019 r.

  1. Przy wyjściu z kościoła prasa katolicka (GN, MGN…)
    Zapraszamy do kawiarenki parafialnej po Mszy św. o g. 7,30 i 9,30 w sali domu spotkań.

Dziś o g. 15,45 zapraszamy na kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, a w piątek na Drogę krzyżową o g. 17.

  1. W poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także dzień świętości życia i modlitwy w intencji dzieci poczętych. Podczas Mszy św. o g. 7 i 17 można włączyć się uroczystym aktem w Dzieło Adopcji Dzieci Nienarodzonych. Chętnych prosimy o zabranie ze stolika deklaracji i przyniesienie wypełnionej na Mszę św. w poniedziałek. Ofiarą do puszek wspieramy w tym dniu Dom Matki i Dziecka, modlitwą także obejmujemy całą diecezję w 27 rocznicę jej erygowania.
  1. Od czwartku do niedzieli będziemy przeżywać parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi misjonarz ze Zgromadzenia Redemptorystów z Barda Śl. Marcin Gacek. Zapraszamy do licznego udziału w spotkaniach rekolekcyjnych od czwartku do soboty podczas Mszy św. o g. 7 i 17, młodzież ponadgimnazjalną zapraszamy w piątek o g. 18,30, chorych i starszych parafian zapraszamy w sobotę o g. 7, zakończenie rekolekcji w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. – dzieci z rodzicami szczególnie zapraszamy o g. 11,30. Zachęcamy też do skorzystania z sakramentu pokuty, okazja od czwartku do soboty o g. 6,30 i 16, dzieci zapraszamy do Spowiedzi w czwartek, a młodzież z kl. VII, VIII, III G i ponadgimnazjalnej – w piątek o g. 16. Szczegółowy program rekolekcji jest w biuletynie, gablotce i na stronie internetowej. Rekolekcje szkolne dla uczniów SP 8 będę w następnym tygodniu od poniedziałku do środy, ich plan podany będzie w przyszłą niedzielę.
  1. W zakrystii zapisy na wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na Drogę Krzyżową w sobotę 6 kwietnia (wyjazd o g. 9), a do końca marca można jeszcze zapisywać się na Pieszą Pielgrzymkę do Łagiewnik do grupy św. Alberta (30 IV-3 V).
  1. Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli na instalacje pierwszych stacji Drogi Krzyżowej), na dzieci Afryki (dzieło Ad gentes) i za dziś składane ofiary na bieżące potrzeby parafii.
  1. Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty oraz dekoracje mieszkańcom u. Morcinka 9. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 13.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa