OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII Niedziela zwykła
DNIA 3 WRZEŚNIA 2017 R.

 

1.    Od dziś Msza popołudniowa w niedzielę będzie o g. 16,30. Dziś przed popołudniową Mszą św. o g. 16 zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Bożego Serca.

2. Dziś także w Cieszynie coroczna pielgrzymka ku czci św. Melchiora Grodzieckiego.

3.    W poniedziałek o g. 7,30 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły – SP i gimnazjum, nauczycieli, wychowawców, rodziców o modlitwy o potrzebne dary Ducha Św.

4.    We wtorek zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o g. 19. Po Mszy św. adoracja i modlitwy wstawiennicze.

5.    Liturgiczne obchody tygodnia: 

- w czwartek wspomnienie św. Melchiora – jest to I czwartek miesiąca i modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz o nowe powołania do służby Bożej. O g. 17 zapraszamy na Mszę szkolną dzieci Szkoły Podstawowej. Uczniów klas I prosimy o przyniesienie tornistrów do błogosławienia. Po Mszy św. spotkanie dzieci ze scholi i oratorium w salce. Spotkanie uczniów klas III z rodzicami będzie w następny czwartek 14 września po Mszy św. z poświęceniem krzyżyków.

- w piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w naszym kościele i w całej Ojczyźnie po każdej Mszy św. ponowimy akt zawierzenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. To jeden z najważniejszych punktów tegorocznych obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. Jest to nawiązanie do wydarzenia z 8 IX 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

6.    W czwartek o g. 4 rano z parkingu pod Tesco wyruszamy na parafialną pielgrzymkę do sanktuariów w Leżajsku, Kodniu i Sokółce.

7.    W piątek o g. 18,30 za pierwsze spotkanie formacyjne przed Bierzmowaniem zapraszamy uczniów III klas gimnazjum, a także osoby starszych roczników, które jeszcze nie tego sakramentu nie otrzymały, a chcą w tym roku szkolnym go przyjąć. W sobotę na g. 9,30 zapraszamy na spotkanie kandydatów do służby liturgicznej.

8.    W sobotę 16 września w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się pielgrzymka rodzin naszej diecezji. Chętnych na wyjazd autokarem prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

9.    W niedzielę 17 września podczas Mszy św. o g. 11,30 będziemy dziękować za tegoroczne żniwa. Serdeczne już dziś na tę parafialną dożynkową uroczystość zapraszamy i prosimy o włączenie się tak jak w ub. latach w godne przystrojenie ołtarza plonami ziemi oraz w zorganizowanie kiermaszu ciast.

10.    Komisariat Policji w Skoczowie zwraca się z apelem do kierowców o stosowanie się do oznakowania drogowego szczególnie na Rynku, ulicach przyległych oraz na osiedlach mieszkaniowych oraz zapowiada podjęcie w najbliższym czasie odpowiednich działań, które będą miały na celu zapobiec utrudnianiu dojazdu służbom ratunkowym.

11.    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz za ofiary na kwiaty i Mszę św. mieszkańcom ul. Morcinka 30, 1-35. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie  mieszkańców ul. Morcinka 30, 36-70.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXI Niedziela zwykła
DNIA 27 SIERPNIA 2017 R.

1.    Od jutra godziny Mszy św. wracają do stałego porządku: w tygodniu Msze św. codziennie o g. 7 i 17, od przyszłej niedzieli Msza popołudniowa będzie o g. 16,30.
2.    We wtorek o g. 19 zapraszamy ze wspólnotą św. Bogurodzicy na spotkanie formacyjno-modlitewne, podczas których kontynuujemy cykl tematów o Bożych przykazaniach.
3.    Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, we wtorek - Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
4.    W czwartek zapraszamy parafialną wspólnotę Apostolstwa Dobrej Śmierci na nabożeństwo o g. 16,20 i Mszę św. o g. 17.
5.    W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i czcimy Niepokalane Serce Maryi. Zapraszamy do odnowienia życia sakramentalnego, do udziału w nabożeństwach, Mszach św. i całodziennej adoracji w piątek.

6. Spowiedź św. dla dorosłych codziennie przed Mszą św., dla dzieci w piątek od g. 15,30 (dzieci zapraszamy na Mszę pierwszopiątkową o g. 17), Spowiedź św. dla uczniów gimnazjum i młodzieży starszej w piątek od g. 17,30, a Msza św. o g. 18,30. Dla młodzieży szkolnej będzie to już Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego. Msza św. dla uczniów naszej szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w poniedziałek 4 września o g. 7,30.
7.    W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego.
8.    Organizatorzy „Szlachetnej Paczki” poszukują wolontariuszy na terenie Skoczowa. Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na www.superw.pl
9.    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz za ofiary na kwiaty     mieszkańcom ul. Morcinka 28, 41-80. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie  mieszkańców ul. Morcinka 30, 1-35. Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli na inwestycyjne potrzeby parafii (szczególnie dalszy etap przebudowy starej kaplicy na Dom Spotkań). W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby diecezji.

XX Niedziela zwykła
DNIA 20 SIERPNIA 2017 R.1.    Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
2.    We wtorek o g. 19 zapraszamy ze wspólnotą św. Bogurodzicy na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie formacyjno-modlitewne.
3.    Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie św. Pius X, we wtorek – NMP Królowej, w czwartek – święto św. Bartłomieja Apostoła, w sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej.
4.    W sobotę w Jaworzynce na tzw. Trójstyku odbędzie się coroczne spotkanie modlitewne, na które zaprasza wszystkich diecezjan ks. Biskup. Początek o g. 10,30 w kościele pw. MB Fatimskiej w Jaworzynce Trzycatku.
5.    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz za ofiary na kwiaty     mieszkańcom ul. Morcinka 28, 1-40, a także panom kościelnym za prace porządkowe na wieży kościoła. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie  mieszkańców ul. Morcinka 28, 41-80.
6.    Bóg zapłać za ofiary podczas czuwania fatimskiego ub. niedzieli (848 zł) na sprowadzenie relikwii św. Dzieci Fatimskich do naszej parafii oraz za dziś składane ofiary na inwestycyjne potrzeby parafii (szczególnie dalszy etap przebudowy starej kaplicy na Dom Spotkań).
7.    Caritas naszej diecezji przekazuje informację, że na dzień dzisiejszy nie jest przewidziana ogólnopolska zbiórka na pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic na Pomorzu. Aby pomóc materialnie należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA. Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www.caritas.pl. Z apelem o wsparcie modlitewne i materialne dla dotkniętych skutkami ostatnich nawałnic, zwrócił się również przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Prosimy również o modlitwę za osoby poszkodowane i świadczące im pomoc oraz ludzką solidarność w czynie i słowie w obliczu nieszczęścia.

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30; 16.30

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa