Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu, dnia 18 marca 2018 r.

           

 1. Dziś o g. 15,45 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy do licznego udziału.
 2. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Na Mszę św. zapraszamy w tym dniu szczególnie mężów, ojców rodzin i narzeczonych, którym patronuje św. Józef.
 3. W poniedziałek uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w Cieszynie, a w czwartek i w piątek w Bielsku będą brać udział w spotkaniu ewangelizacyjnym „Duchowa rEwolucja”; prowadzących i uczestników obejmujemy naszą modlitwą.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci - w czwartek o g. 17, natomiast nie będzie w naszym kościele Drogi Krzyżowej w piątek (ani Mszy wieczornej). W tym dniu zapraszamy na skoczowską Drogę Krzyżową ulicami miasta na Kaplicówkę. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 17 w kościele św. Piotra i Pawła. Zapraszamy całe rodziny do licznego udziału. Uczestników tej modlitwy prosimy o przyniesienie ze sobą krzyży.
 5. Spotkania formacyjne: we wtorek o g. 19 spotkanie wspólnoty św. Bogurodzicy, w środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora; w czwartek po Mszy św. – spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z kl. III d i e.
 6. W piątek po powrocie ze skoczowskiej Drogi Krzyżowej – jak w poprzednich latach - zapraszamy chętnych – młodzież i dorosłych do pomocy w przygotowaniu palm na przyszłą niedzielę. Prosimy w miarę możliwości o przyniesienie potrzebnych do tego zielonych gałązek itp.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Przed każdą Mszą św. będziemy błogosławić gałązki palmowe, a uroczysta procesja z palmami wokół kościoła będzie 10 minut przed Mszą św. o g. 11,30. Szczególnie na tę Mszę św. zapraszamy dzieci z palmami. Gałązki palmowe wykonane w piątek przez naszych parafian będzie można nabyć też przed Mszą św. Dochód z tej sprzedaży będzie przeznaczony na zakup witraża.
  Niedziela Palmowa jest także obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży, która gromadzi się pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego w kościele katedralnym. W naszej diecezji początek liturgii o g. 13,30 przed kościołem św. Trójcy w Bielsku-Białej.

   W tym dniu przypada też 26 rocznica erygowania naszej diecezji. Modlimy się w tym dniu za nasz Kościół lokalny.

 1. Z racji Niedzieli Palmowej uroczystość Zwiastowania Pańskiego zostaje przeniesiona na poniedziałek po oktawie Wielkanocy – 9 kwietnia. Wtedy też będzie można włączyć się (lub kontynuować) w dzieło Adopcji Dziecka Poczętego.

Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli na paczki żywnościowe (2790 zł), za dzisiejsze ofiary na inwestycyjne potrzeby – na wykonanie i instalowanie witraża Jezusa Zmartwychwstałego. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę   na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 21. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 22.

 


Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu, dnia 11 marca 2018 r.

 1. Dziś o g. 15,45 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy do licznego udziału.
 2. Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszamy: dzieci - w czwartek o g. 17, młodzież i dorosłych - w piątek po Mszy św. o g. 17.
 3. Od poniedziałku do środy w naszym kościele będą trwały wielkopostne rekolekcje szkolne wg podziału na grupy wiekowe: o g. 8,30 – uczniowie kl. 7 SP i gimnazjum, o g. 10 – kl. 1-3 SP, o g. 11,30 – kl. 4-6 SP. Rekolekcje będzie głosił ks. Grzegorz Piekiełko, wikariusz z parafii Bielsko-Biała Straconka. Ks. rekolekcjonistę i uczestników obejmujemy naszą modlitwą.
 4. Spotkania formacyjne: we wtorek o g. 19 spotkanie wspólnoty św. Bogurodzicy, w czwartek po Mszy św. – spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z kl. III a, b i c, w piątek po Drodze Krzyżowej – spotkanie młodzieżowej wspólnoty Effatha.
 5. Zaproszenia:
  - we wtorek o g. 19 kolejne ekumeniczne spotkanie modlitewne w duchu Taize na zamku w Dzięgielowie;

  - we wtorek 20 marca o g. 19 ks. Jacek Pędziwiatr – dyrektor programowy Radia Anioł Beskidów wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice katechezę: „153 wersety czyli co Ewangelia mówi o Maryi?” Jest to pierwsza katecheza z cyklu „Wszystko o Maryi”;
  -Rekolekcje Wielkopostne dla pracowników Służby Zdrowia odbędą się w dniach 25-27 marca w kaplicy kurii diecezjalnej. Rozpoczęcie w Niedzielę Palmową od godziny 16.00. Rozważania poprowadzi ks. dr Marek Studenski.
 6. W sobotę o g. 5,30 z parkingu spod Tesco wyjeżdżamy na autokarową pielgrzymkę do Niepokalanowa.
 7. Dziś po każdej Mszy św. członkowie parafialnego zespołu Caritas będą zbierać ofiary na przygotowanie świątecznych paczek żywnościowych dla potrzebujących. Polecamy tę akcję Waszej ofiarności.

Dziękujemy za ofiary na bieżące potrzeby parafii, za tydzień kolekta na inwestycyjne potrzeby – na wykonanie i instalowanie witraża Jezusa Zmartwychwstałego. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę   na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 19. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 21.

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu, dnia 4 marca 2018 r.

 1. Dziś o g. 15,45 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy do licznego udziału.
 2. Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszamy: dzieci - w czwartek o g. 17, młodzież i dorosłych - w piątek po Mszy św. o g. 17.
 1. We wtorek zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Zawiązanie wspólnoty, błogosławienie wody, soli i oleju o g. 19, Msza św. o g. 19,30, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, świadectwa i modlitwy wstawiennicze.
 1. W piątek po Drodze Krzyżowej – spotkanie młodzieżowej wspólnoty Effatha, w sobotę po rannej Mszy św. – spotkanie Apostolatu Maryjnego, a o g. 10,30 – spotkanie grupy dziecięcej przy oratorium.
 1. Z inicjatywy papieża Franciszka odbywać się będzie w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej spotkanie „24 godziny dla Pana”. Rozpoczęcie w piątek, 9 marca, o godz. 18:30 mszą świętą z homilią, po czym adoracja do 24:00. W sobotę od 9:00 okazja do spowiedzi i adoracja do wieczora. O 12:00 msza święta z homilią. W wyznaczonych godzinach w konfesjonale dyżur będzie pełnił Misjonarz Miłosierdzia. Szczegóły na stronie internetowej diecezji bielsko-żywieckiej.
 2. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Niepokalanowa, sobotę 17 marca. Zapisy w zakrystii.
 1. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. członkowie parafialnego zespołu Caritas będą zbierać ofiary na przygotowanie świątecznych paczek żywnościowych dla potrzebujących. Polecamy tę akcję Waszej ofiarności.

Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli na pomoc dzieciom Afryki (1400 zł) oraz za dziś składane ofiary na potrzeby diecezji. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę   na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 18. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 19.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu
dnia 25 lutego 2018 r.

 1. Dziś o g. 15,45 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które kontynuuje cykl rozważań o tajemnicy Kościoła. Zapraszamy do licznego udziału.
 2. Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszamy: dzieci - w czwartek o g. 17, młodzież i dorosłych - w piątek po Mszy św. o g. 17.

 3. Spotkania formacyjne: we wtorek o g. 19 – spotkanie formacyjne wspólnoty św. Bogurodzicy, w środę na Mszę św. o g. 17 i spotkanie po Mszy św. zapraszamy parafialny zespół Caritas.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. dla dzieci: w czwartek o g. 16, dla młodzieży w piątek o g. 17,45, dla dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św. Zapraszamy też na nabożeństwa i adorację pierwszopiątkową. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w sobotę od g. 8. Prosimy chorych zgłosić w zakrystii.
 2. Msze szkolne: dla dzieci w czwartek po Drodze Krzyżowej o g. 17, po Mszy św. - spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z rodzicami, dla młodzieży – w piątek o g. 18,30, po tej Mszy św. – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.
 1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 9,30 wznawiamy animacje dla małych dzieci (zajęcia w kaplicy z małymi dziećmi będą prowadzone przez animatorki na razie w jedną niedziele w miesiącu; prosimy o zgłaszanie się wolontariuszy, by można było to dzieło rozszerzać na inne niedziele).
 1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Niepokalanowa, sobotę 17 marca. Zapisy w zakrystii. Koszt 100 zł (zaliczka przy zapisie – 50 zł).

Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli na inwestycyjne potrzeby parafii– na dalszy remont i przebudowę kaplicy na Dom Spotkań. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę   na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 17. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 18.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela zwykła

dnia 22 października 2017 r.

Dziś Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego - modlitwą i ofiarą wspomagamy misjonarzy i dzieło misyjne na całym świecie.

 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W zakrystii jeszcze dziś można składać podpisy pod projektem ustawy chroniącej życie nienarodzonych dzieci.
 2. Dziś na g. 16 zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym. W tygodniu nabożeństwa o g. 17. Natomiast w przyszłą niedzielę ostatnią niedzielę miesiąca różańcowego zapraszamy na g. 15,45 – modlitwa różańcowa będzie połączona z inscenizacją dzieci o objawieniach fatimskich.
 3. Spotkania formacyjne: We wtorek o g. 19 na Mszę św. i agapę zaprasza wspólnota św. Bogurodzicy, w czwartek na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. szczególnie zapraszamy parafialną wspólnotę Apostolstwa Dobrej Śmierci, w piątek na spotkanie po wieczornej Mszy św. zaprasza wspólnota młodzieżowa Effatha, w sobotę po rannej Mszy św. – pierwsze spotkanie Apostolatu Maryjnego, o g. 9,30 – liturgiczna służba ołtarza, o g. 10,30 – dzieci ze scholi i oratorium.

 4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, w sobotę św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. G. Bór 4/ 1-37, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. G. Bór 4/38-75. Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli na inwestycyjne potrzeby parafii – przebudowę kaplicy na dom spotkań.

6. Dziś po Mszy św. dzieci z p. katechetką będą przeprowadzać kiermasz, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc misjonarce w Boliwii s. Katarzynie. W przyszłą niedzielę 29 października świadectwem swej misyjnej posługi podzielą się z nami misjonarki świeckie również pracujące w Boliwii. Do 30 października przy parkingu kościelnym jest przeprowadzona zbiórka makulatury jako pomoc dla misji. Zachęcamy do podjęcia tej formy pomocy.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30; 16.30

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa